Hakkımızda

2163 Okunma

LOGOBESD

Hakkımızda

İçinde bilgiyi, sıcaklığı, sevgiyi, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan muhtaç ve mazlumlara yansıtan, maddi ve manevi imkanları insanın hizmetine sunan eğitim, kültür ve yardımlaşma alanlarını kendisine çalışma sahası olarak belirlemiş bir gönüllü yardım kuruluşudur.
Bayrampaşa-Der, faaliyetlerine 2010 Yılının Haziran ayında başlamış ve kısa sürede yaptığı çalışma ve etkinliklerle toplumda eksikliği hissedilen bir çok eğitim ve yardım faaliyetine imza atmıştır.

Etkinliklerimizle ilgili bilgilere, internet sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilir, bizleri yakından tanıyabilirsiniz.

BAYRAMPAŞA-DER; alan el ile veren el arasında köprü olmaya devam ediyor. Günışığı’nın aydınlık bekçileri olan gönüllüler ordusuna teşekkürler…

PROJELERİMİZ
Derneğimiz merkez bünyesinde zengin bir kütüphane oluşturulması ve bu kütüphanedeki kitapları okumak isteyenlere olanak tanınması, gerekirse hediye kebilinden kendilerine vererek İnsanımızın kitap okuması için özel proğramlar uygulanması.

Gençlik kulübü kurarak, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması amacı ile futbol, voleybol, satranç, yüzme ve doğa yürüyüşü gibi sportif faaliyetleri organize edilmesi.

Tarihi ve Kültürel değerlerimizin bilinmesi ve unutulmaması amacı ile tarihi mekanları ve şehirleri gezerek katılımcıların bilgilendirilmesi.

Gençlerimizin okul derslerine yardımcı olunması amacı ile gönüllü üyelerimiz tarafından ihtiyaç duyulan zamanlarda matemetik, ingilizce gibi temel derslerde etüt çalışması faaliyetleri ile gençlerimize yardımcı olunması.

Kitap okurları ve gençlerin hem eğleneceği hem öğreneceği ve hemde kendilerini sınayıp geliştirebilecekleri bilgilendirme yarışmaları düzenlenmesi.

Bayan üyelerimizin kendi aralarında ve hemcinslerine yönelik eğitim ve gelişim programları düzenlenmesi.

Derneğimiz ile ilgili gelişmeleri bildirmek ve haberlerimizi iletmek üzere 3 ayda bir internet üzerinden yayınlanan bülten çıkartmak,

İLKELERİMİZ

“İyilik ve takva üzerine yardımlaşmanın günah ve isyan üzerine yardımlaşmayın” ilahi emrini benimseyip, “İnsanların Allah’a en sevgili olanı insanlara en faydalı olanıdır” düsturu ile hareket etmek.

İyilikten hiçbir şeyi küçük görmeyerek hayırda ve yardımlaşmada öncülük etmek.

Faaliyetlerimizi doğruluk, dürüstlük ve şaffalık ilkeleri çerçevesinde, insan haklarına ve menfaatlerine, saygı göstererek yürütmek.

Topluma, doğal çevreye ve insanlığa yararlı olmak için azami çaba göstermek.

Faydasına inananak, etkin bir ekip çalışması yürütmek.

Emaneti en uygun şekilde kullanarak hak sahiplerine ulaşmak, ulaştırmak.

Sömürünün olmadığı adil bir dünyanın yeniden inşasına katkıda bulunmak.

HEDEFLERİMİZ

“Ben” duygusundan ziyade “Biz” duygusunu yeşertmeye, toplumda mağduriyet yaşayan insanlara sahip çıkmanın hem dini hem milli hemde ahlaki bir görev olduğu bilincini uyandırmaya gayret etmek.

Yoksulların giderlerinin karşılanmasına ve sosyal adaletin sağlanmasına katkıda bulunmak.

Yeryüzünde adaletin hakim olması, iyiliğin her yere yayılması ve kötülüğün önlenmesi için kardeşlik bilinciyle, muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sağlamak.
İyiliği her zaman her yerde yaşatmak.

Maveviyatı kuvvetli , kendisinin ve çevresinin sorunlarını görüp bu sorunlara çözüm arayan, düşünen, araştıran, inceleyen, günü gününe denk yaşamayıp hem geçmişi değerlendiren hem de geleceği ve geleceğin sorunlarını öngörmeye çalışan, kendisinin ve başkalarının hakkını savunan nesiller yetişmesine katkıda bulunmak.

 

Yorumlar kapatıldı.

İman Ve Hayat | Tüm hakları saklıdır.